Tütün Sparişi

Adıyaman Tütünü

Tütün denilince Akla İlk gelen şey Adıyaman Tütünüdür,Adıyaman Yaylalarında ve ovalarında yetiştirilen tütünlerini kalitesi Farklıdır.İklim ve toprak yapısına göre içicinin damat zevkıne hitap etmekle beraber,kokusuda farklıdır.

Kaliteli Adıyaman Tütünü nerelerde yetiştirilir.

Adıyaman Tütünleri,beş farklı bölgelerde Üretilir ve tüketici ile buluşur..Son yıllarda Yasal düzenlemeler ile gelen değişiklikler,üreticinin belini kırmıştır,Tek geçim kaynaği tütüncülük olan adıyaman,Dünyanın en kaliteli yaprak tütünlerinin üretildiği yerler arasında gelir.

Adıyaman Tütünlerinin özellikleri Nelerdir ve Kaç Çeşit Adıyaman Tütünü Vardır?

Bulam Tütünü ve özellikleri

Adıyaman’ın kuzeyinde yer alan ve Çelikhan’20 km mesafede olan bir köydür.Rakım olarak 1350 dir,Toprak yapısı nedeni ile bölgenın tütünleri,görüntü ve renk olarak içiciyi kendisine çeker..

Bulam Tütünü içimi ,yumusak,orta içim ve tatlı sert olarak Adlandırılır.Bogaz yakmayan,Külü beyaz olan,Ağızda Nahoş Bir Tat bırakmayan kaliteli bir tütündür.

Resimler orjinal Bulam Tütünlerinden ibarettir.

Çelikhan Tütün’ün özellikleri ve içimi

Adıyaman Bölgesinin en kaliteli tütün üretim merkezlerinden Bir tanesidir,Ürünün kalitesine yön veren etken maddeler,Toprak yapısı,organik hayvan gübesi ve tatlı suyudur.Birde üreticinin ince çalısması ile birleştiğinde Ortaya mükemmel bir işçilik beraberinde,çelikhan tütünü çıkıyor.

Bulam Tütününe Nazaran Birazda kalitelidir ,yumusak,orta içim ve tatlı sert olarak Adlandırılır.Bogaz yakmayan,Külü beyaz olan,Ağızda Nahoş Bir Tat bırakmayan kaliteli bir tütündür.

Tütün sparişleriniz İçin İletişim Bilgilerimizden Spariş verebilirsiniz,Toptan ve Parekende Satışlarımız Mevcuttur..

Algan Tütünü ve Özellikleri Nelerdir?

Algan Tütünü,Algan tütünü adını üretilen yerinden almaktadır,Adıyaman Merkeze bağlı küçük bir köydür,Toprak yapısı havası ve suyu tütünün kalitesini içimini etkiliyor,Alganda toplamda 30 haneyi gecmeyecek bir nufus mevcut,200 dönümü gecmeyecek bir toprak varlıgı var,Adıyamanın en sert tütünü o bölgede yetiştirilir,

Ağa içimi de denilen bu tütün kırmızı,İçimi tatlı sertten birazdaha etkili,Diğer bir tabirle 90 lı yılların 2000 sigarasını andıran bir içimi vardır.Külü beyaz ve içiciyi rahatsız etmeyen bir tadı vardır.

Adıyaman Tütünü ve özellikleri ?

Yukarda belirttiğimiz Tütünlerde Ayni sekilde Adıyaman Tütünüdür,Onları farklı kılan özellikler toprak yapısı,İklim sartları,Tatlı suyu ve organik hayvan gübresi ile yetiştirilme Alanlarıdır.

Pekı adıyaman Tütünü nedir?

Adıyaman tütünü,ovada yetiştirilen,Bulam tütünü,Çelikhan tütünü ve Algan tütünlerinin Bir alt kademesındeki tütün çeşididir,Ova tütünlerinide içine alarak farklı renk,tat ve kokulara sahıp adıyaman tütünü,İçimi orta ve yumusaktır renkler sarı ve esmer olmak üzere iki çeşittir.Genellikle sarmalık tütün olarakta bilinir.Fiyatları düşüktür diğer tütünlere göre.

Adıyaman Tütünü,Tezgahlık ve sarmalık tütün Fiyatları

Adıyaman Sarmalık tütünü bogaz yakmayan kül beyaz koku yok renk esmer ve sarımtırak Fiyat Aralıgı 10 tl ile 20 tl Arası

Adıyaman Tezgahlık tütünü, bogaz yakmayan kül beyaz koku yok renk esmer ve sarı  Fiyat aralığı 18 tl ile 35 tl Arası

Adıyaman Çelikhan Sarmalık ve Tezgahlık Tütün Fiyatları

Adıyaman Kaliteli Çelikhan Sarmalık Tütün fiyatları,Kül beyaz,boğaz yakmayan Sarı renk tütün Fiyat aralığı-15 ile 40 Tl arası

Adıyaman Kaliteli Çelikhan Tezgahlık Tütün fiyatları,Kül beyaz,boğaz yakmayan Sarı renk tütün, Fiyat aralığı 30 tl ile 90 tl arası fiyat değişmektedir.

Algan Tütünü Tezgahlık Tütün fiyatları

Adıyaman Algan Tütünü sarmalık sert esmer tütün,Fiyat aralığı 35 ile 70 tl arası değişmektedir.Renk Kırmızıdır.

Adıyaman Algan Tütünü Tezgahlık sert esmer tütün,Fiyat aralığı 60 tl ile 120 tl arası değişmektedir.

Bizim Tütüncü Kalitesiyle,Türkiye Geneli Bayilikler Verilecektir…

Toptan ve Parekende Tütün Alımlarınız için İletişim bilgilerinden Bilgi alınız.